Bazénová technológia

Radi by sme Vám priblížili nami používanú technológiu pri bazénoch.

Technológiu ponúkame kvalitnú, len overenú, s najmenšou poruchovosťou.

Bazénové fólie

Bazénové fólie dodávame od svetových výrobcov značiek ELBE a ALKORPLAN. Svoje výrobky dodávajú na trh už veľmi dlhú dobu. bazénové fólie dodávame od hrúbok 1,5mm a viac, táto fólia sa nazýva aj ťažká fólia. Existuje mnoho druhov fólií, od jednofarebných po vzorované. Preto tu nebudeme dávať úplne všetky vzorkovníky. Fólie sa dodávajú v šírkach 1,65 m alebo 2m. Samozrejmosťou je aj protišmyková fólia na schody v rôznych farbách. V prípade záujmu nás kontaktujte a zašleme Vám viac fotografií.

Bazénové dávkovače a UV lampy

Dnes je bežnou súčasťou moderných bazénov aj automatická úprava vody. K tomu slúžia automatické dávkovače, ktoré po kalibrácii neustále vyhodnocujú hodnoty vody v bazéne a podľa toho určujú dávkovanie chémie. Dávkovanie je postupné a bezstarostné počas celej sezóny a vy sa nemusíte neustále zaoberať stavom vody vo Vašom bazéne a nákupom potrebnej chémia. Takto bude Váš bazén vždy zdravotne nezávadný pre Vaše ratolesti.

Slaná či sladká voda?

To je otázka, ktorú si musíte vždy položiť. Slaná voda pôsobí blahodárne na pokožku a je veľmi vhodná aj pre ľudí s častými ochoreniami dýchacích ciest. Ďalša výhoda je, že solinátor priamo zo slanej vody chemickými reakciami vytvára chloritu, takže Váš bazén je dokonale dezinfikovaný. Pre sladkú úpravu vody doporučujeme dávkovač chlóru s automatickým dávkovaním PH alebo UV lampou.

Sladká úprava vody musí byť takisto upravovaná chemickými prvkami. O to sa postará automatický dávkovač chlóru a PH. Najlepšie je to aj v kombinácii s UV lampou kedy je dezinfekcia vody úplne dokonalá. UV lampa totiž dokonale ničí všetky množiace sa baktérie pri zapnutej filtrácii a preto voda nezozelenie. Všetky dávkovacie stanice a UV lampy dodávame až na základe výpočtov podľa obsahu Vášho bazéna.

Bazénová technológia

Pieskové filtrácie

V ponuke máme pieskové filtračné sety od rôznych výrobcov. Je ich veľké množstvo preto aj ceny sú rôznorodé. Filtrácia a jej hodinový prietok sa prepočítava podľa obsahu bazéna a použitej technológie v bazéne. Preto keď nám napíšete vyberieme Vám filtračný set šitý pre Váš bazén. vo viacerých alternatívach.

Bazénové čerpadlá
a filtračné nádoby

Bazénové čerpadlá sú základným prvkom každého bazéna. Každá filtrácia sa dá vyskladať s kvalitnejšími a tichšími čerpadlami, a nádobami, prípadne sa dajú vymeniť už za Vaše nefunkčné.

Protiprúdy

Ak radi plávate a chcete si Váš bazén užiť naplno tak jednoznačne s bazénovými protiprúdmi značky V-JET alebo AS MARLIN. Protiprúd musí byť vyebraný podľa veľkosti bazéna a požiadaviek na silu. Máme ich v ponuke od 66 m3/hod. až po 92 m3/hod. Stačí sa s nami poradiť a vyžiadať si cenovú ponuku. Samozrejme ho Vám vieme po dohode aj zapojiť.

254170005319_0

Bazénové svetlá

Bazénové osvetlenie je súčasťou každého bazéna. Každý si raz bude chcieť užiť svoj bazén večer, v kľude alebo pri párty. Bazénové svetlá dodávame halogénové, LED bazénové svetlá biele alebo RGB, pri ktorých si viete meniť farby podľa nálady.

Technológia okruhov a predpríprava bazéna

Bazénové skimmre

Najviac používame bazénový skimmer slim 17,5 l. Je zaujímavý tým, že jeho hrdlo je šíroké a nízke a preto je hladina v bazéne vyššia. Dokáže zachytiť vďaka tomu oveľľa viac nečistôt ako klasický skimmer a je menej rušivým prvkom.

Recirkulačné trysky

Recirkulačné trysky Mulitflow sú vhodné takmer pre všetky typy bazénov. Napojenie D50mm je najpoužívanejšie pri bazénoch. Tryska je nastaviteľná smerovo, takže prúdenie v bazéne sa dá nastaviť presne pre kvalitné filtrovanie vody. Tryska je vhodná pre polypropylénové, laminátové a fóliové bazény.

254170005404_0

Predĺženie trysiek

Predĺženie napojenia trysiek je napríklad dôležité pri fóliových bazénoch. Ako predpríprava sa používa do stien pri murovaní a do predĺženia sa osádzajú už priamo trysky. Predĺženie je priamo nalepené na okruhu, bazén tak môžte vystavať bez poškodenia trysiek.

Halogénové svetlá do bazéna

Predpríprava svetiel

Aj predpríprava svetiel je veľmi dôležitá. Správne osadenie musí byť vykonané už pri výstavbe bazéna alebo už pred osádzaním skeletu polypropylénového, keramického alebo laminátového bazéna. Takáto predpríprava sa dá osadiť takmer každým svetlom, halogénovým alebo LED svietidlom.

Bazénová chémia a doplnky

Filtračný piesok alebo sklo

Výmena filtračného piesku sa nesmie zanedbávať. Vždy musí byť stanovená aj jeho presná frakcia podľa typu Vašej filtrácie. Dodáva sa v štyroch rôznych frakciách. Neplatí pravidlo, čím nižšia frakcia tým čistejšia voda, preto sa odporúčame pred kúpou vždy poradiť.

Bazénová chémia

V predaji ponúkame len kvalitnú bazénovú chémiu značky MASTER SIL a ASEKO. Jedná sa o vysoké koncentráty, čiže Vám výdržou postačia ďaleko dlhšiu dobu, ako je to pri lacnej chémii, ktorú nakoniec niekoľko krát preplatíte. Radi Vám odporučíme, akú chémiu máte používať pri akýchkoľvek problémoch s vodou v bazéne, alebo odporučíme, ako týmto problémom predísť..

1001652

Bazénová soľ

Bazénová soľ pre slané bazény. Veľa krát rozhoduje od akého dodávateľa použijete soľ. Inak sa môže stať, že Vám voda zozelenie prípadne sa vyhnete iným problémom. V ponuke je vo veľmi dobrých cenách.

20-2

Kanistrová chémia

Vhodná pre automatické dávkovače. V ponuke rôzna chémia ako chlór, kyselina sírová (PH-), algicid a iné. Pre stálych klientov výrazná zľava. Stačí sa informovať.