Polypropylénové bazény

Inak nazývané aj plastové bazény.

Plastový bazén má svoje výhody, ale aj nevýhody.

Nízka cena

Plastový bazén je najlacnejší zo všetkých bazénov. Obsahuje posílené polypropylénové teleso, ktoré môže byť olepené termotvárnicami od niektorých výrobcov.

Typizované rozmery

Rozmery sú väčšinou typizované pre dnešné veľkosti pozemkov. Nemusíte sa báť, že sa Vám bazén nezmestí do určenej plochy, kttorú si vyberiete.

Jednoduchý dizajn

Plastové bazény sú robené väčšinou zo svetlo-modrého alebo bieleho polypropylénu hrubého 8-10 mm. Jednoduchý tvar a dizajn si obľúbi každý.

Nižšia životnosť

Pokiaľ zanedbáte starostlivosť o plastový bazén ukáže sa to aj na jeho vzhľade. Je náchylnejší na blednutie pôsobením UV žiarenia a pôsobením chlórových zmesí. V prípade, že nenapustíte vodu na začiatku sezóny celý skelet bazéna sa môže zvlniť, prinajhoršom prasknúť v zvaroch.

Vyššie náklady na rekonštrukciu

Väčšina plastových bazénov sa po vyblednutí a zhoršení vzhľadu dá prefóliovať ako fóliový bazén. Avšak, keď je bazén už veľmi popraskaný mnohokrát pomôže už len vybratie celého telesa a kúpenie nového. Ale pozor! Je nutná opätovná takmer kompletná stavebná príprava.

Nezarátaná stavba v cenách

Každý predajca Vás zaujme nízkou cenou. Ale vždy treba mať na mysli, že tento bazén potrebuje základovú dosku a minimálne obsyp suchým betónom. Stavebná príprava vás víde takmer ako cena celého plastového skeletu.

Inšpirujte sa v priložených fotkách!